Nissan už nabízí elektrický model Leaf dokonce už ve druhé generaci. Kromě něho má ještě užitkový vůz e-NV 200. S vývojem dalšího typu elektromobilu si ale dával na čas...

Na autosalonu v Tokiu má premiéru model Ariya. Ještě před odhalením však jeho fotografie unikla na veřejnost. Ze snímku je zjevné, že vůz bude mít klasické tvary crossoveru, tedy kategorie k jejímž zakladatelům se dá nepochybně řadit model Qashqai. Měl by mít dokonce i podobné rozměry. 

Na rozdíl od Leafu bude v podlaze ukrývat baterie s větší kapacitou. Hovoří se o dojezdu kolem 480 kilometrů. Dobrou zprávou pro všechny, kteří využívají rychlodobíjecí stanice je, že bateriový komplet bude chlazený kapalinou.

Dobíjet ho bude možné "evropským" standardem CSC Combo. Dosud elektromobily Nissan měly výhradně konektor Chademo. Auto budou pohánět dva elektromotory, každý pro jednu nápravu.

Zřejmě největší překvapení budoucí uživatele čeká v interiéru. Například přístrojové ukazatele se na palubní desce zobrazí pouze tehdy, když bude vůz aktivován k jízdě. Ve voze bude moci cestovat pětice lidí.

Radek Pecák