Dvě verze bateriového paketu se budou od příštího roku montovat do elektrických verzí dodávek Peugeot Expert, Citroën Jumpy a Opel Vivaro.

Díky tomu si bude moci zákazník vybrat, zda mu stačí užitkový automobil s dojezdem buď dvě nebo tři stovky kilometrů. Kapacita baterií bude buď 50 nebo 75 kWh.

Francouzský koncern PSA, do kterého nyní spadají značky Peugeot, Citroën, PSA, Opel a Vauxhall, oznámil, že tato vozidla začne nabízet již příští rok. Další elektrifikace modelů z portfolia užitkových vozidel koncernu bude postupovat velmi rychle. To znamená, že již o rok později, tedy v roce 2021 bude kompletní řada k dispozici buď jako "čisté elektromobily", případně plug-in hybridy.

Zatímco karosérie a další komponenty elektrických dodávek se budou vyrábět ve francouzském městě Hordain, samotný systém elektrického pohonu do nich bude zabudováván v závodě Trémery.

Toto rozhodnutí francouzské automobilky může citelně přispět snížet ke snížení emisí CO2 a škodlivých výfukových plynů. Koncern PSA má totiž v segmentu v segmentu lehkých užitkových vozidel v Evropě číslem 1 na trhu. Bez tří desetin procenta má patří přesně čtvrtinový podíl.

Radek Pecák