Malá dodávka Morris J-Type s nezaměnitelným tvarem přídě se vyráběla ve Velké Británii od roku 1949 do počátku šedesátých let minulého století. Nyní byly odtajněny plány na produkci novodobého ideového nástupce.

Start-upová firma Morris Commercial z města Worcestershire (právě odsud pochází známá Worcestrová omáčka)  zveřejnila zatím siluetu připravovaného elektrického vozu, který se má v plné kráse představit ještě během letošního podzimu. Prototyp již absolvoval všechny testy v provozu a projekt je již možné překlopit do sériové výroby.

Označení by mělo být Morris JE. Práva na značku označujícího tradičního britského automobilového výrobce již firma získala do svého vlastnictví.

Přes retro design bude vůz po technické stránce na světové špičce, k čemuž jí dopomohli odborníci působící dříve u prestižních automobilových značek.

Zajímavostí je využití kompozitního materiálu s uhlíkovými vlákny pro šasi vozu. V něm bude uložen nejmodernější typ lithium-iontové baterie. Právě tato lehká karosérie zajistí, že vůz bude jedním z nejlehčích modelů v kategorii užitkových automobilů, které jsou dnes na trhu.

Údaje o kapacitě akumulátoru, dojezdu, výkonu motoru a další technická data hodlá firma odtajnit později.

Radek Pecák