Na větší ploše než vloni se za pět týdnů na pražském výstavišti Letňany uskuteční druhý ročník veletrhu čisté mobility E-Salon. Návštěvníci se na něj můžou přijít podívat od 14. do 17. listopadu.

Zájem bude nepochybně o vozidla, které se představí v české premiéře. Konkrétně jde například o Volkswagen ID.3 nebo novou generaci Renaultu Zoe.

Své produkty hodlají vystavit v areálu výstaviště všichni "velcí" hráči na poli elektromobility. Konkrétně například KIA se pochlubí hned dvěma vozy s velkým dojezdem - tedy modely e-Niro a e-Soul. Druhý jmenovaný vůz také oslaví svoji tuzemskou premiéru.

Automobily a elektrická jednostopá vozidla zaujmou letos prostory hal 3 a 4, v hale 2 budou umístěny stánky firem zabývajících se výrobou dobíjecích stanic a dalších produktů pro elektromobilní infrastrukturu.

Velkým lákadlem se nepochybně stane evoluce elektrického letounu Fénix, který je v současnosti svými parametry světovou špičkou. Jeho tvůrci navíc připravují i verzi poháněnou vodíkovými palivovými články. Díky tomu by se měl jeho dolet zdvojnásobit.

Mnohá vozidla, stejně jako elektroskútry, si budou moci návštěvníci také otestovat. Součástí programu budou rovněž tiskové konference a přednášky.

Radek Pecák