Zatímco v srpnu se v Česku podařilo do provozu zaregistrovat více než stovku automobilů poháněných výhradně elektřinou, září znamenalo návrat k "zavedeným pořádkům".

Značka Tesla se stala nejúspěšnějším prodejcem elektromobilů na území České republiky ve druhém prázdninovém měsíci. Vyplývá to z oficiálních statistik Svazu dovozců automobilů.

Lidé a firmy si v srpnu pořídili 59 osobních vozů, které v místě svého provozu neznečišťují životní prostředí. Tesla si z tohoto počtu připsala 13 exemplářů. Druhou nejúspěšnější značkou je Nissan s devíti vozidly, na třetí pozici postoupil korejský Hyundai s osmi kousky.

Do konečné bilance dále přispěly značky BMW (7), Mercedes-Benz a Volkswagen (každá po šesti), Audi (5), Smart (3) a Renault a Jaguar. Ty prodaly shodně po jednom svém elektromobilu.

V roční bilanci si letos stále nejlépe vedou značky Nissan a Volkswagen. Jen ty dokázaly zaregistrovat během uplynulých devíti měsíců více než sto kusů. O třetí pozici se s 86 exempláři dělí Hyundai a BMW.

Podíl elektromobilů na celkových prodejích osobních automobilů v České republice stále činí pouze 0,27 procenta. V absolutních číslech to znamená 586 elektrických automobilů. Toto číslo je v porovnání s loňským výsledkem lepší přesně o 117 jednotek.

Radek Pecák