Tuzemští zájemci o produkty americké značky Tesla už nemusejí vážit cestu do Lince nebo dalších zahraničních lokalit. Stačí jim navštívit prodejnu nacházející s pražských Vysočanech v ulici Freyova.

Je to tedy na stejném místě, kde již od jara funguje servisní centrum Tesla. Současně s touto událostí začal fungovat i konfigurátor současných tří modelů automobilky s českými cenami.

Nejnižší částku bude zapotřebí vydat na Model 3. Za verzi Standard Range Plus, která má pohon pouze zadních kol, dojezd 409 kilometrů a maximální rychlost 225 kilometrů v hodině, se platí 1 199 200 Kč. V základní výbavě vozu je bílá barva, osmnáctipalcová kola z lehké slitiny, vyhřívaná přední sedadla, panoramatická střecha, hudbní soustavu a slavný systém Autopilot. To, pro zajímavost, není nic jiného než i v současných klasických automobilech nabízený asistent pro udržení se v příslušném jízdním pruhu a samočinné brzdění před vozidly či chodci.

K dispozici jsou pochopitelně i další verze tohoto nejnovějšího typu Tesly. Verze Long Range s pohonem všech kol a dojezdem 560 kilometrů má cenovku 1 426 200 Kč, varianta Performance schopná vyvinout rychlost až 261 kilometrů v hodině přijde na 1 611 200 Kč.

Druhým nejlevnějším typem Tesly je Tesla Model S. Zákazník si na ni musí připravit přinejmenším 2 271 200 Kč. SUV Tesla Model X pak v základní výbavě přijde na 2 458 200 Kč.

Nyní objednané automobily by si čeští zákazníci měli začít přebírat v prvních týdnech roku 2020.

Radek Pecák