V BMW se už pilně pracuje na další generaci Mini, která má přijít na trh na přelomu let 2022 a 2023. Spekuluje se o tom, že už bude pouze elektrická.

Značka Mini nedávno odhalila podobu a technická data svého prvního elektrického modelu. Mini Cooper SE, jak zní oficiální označení této novinky, má baterii o nepříliš velké kapacitě 32,6 kWh. Přesto má udávaný dojezd 270 kilometrů.
Příští generace Mini by už ale mohla být pouze elektrická. Zároveň by se mohla zmenšit, protože elektromobil nezabere tolik místa. Vyplývá to z informací britského AutoExpressu. „Rád bych viděl, aby se Mini vrátilo zpět k podstatě chytrého využití prostoru. To znamená, že by se vnější rozměry měly změnšit. Umím si to představit,“ uvedl šéf značky Bernd Koerber na autosalonu ve Frankfurtu. Jde o podobnný přístup, jaký Fiat plánuje s modelem 500.
Zároveň by ale zákazníci neměli přijít o verze se spalovacími motory. Výrobce by to vyřešil tak, že současně s novou generací Mini, jejíž příchod se očekává na rok 2022 či 2023, by zůstala ve výrobě a v nabídce i současná generace, ve které by byly i nadále spalovací motory. „Ještě v příštích několika letech uvidíme souběžnou nabídku spalovacích motoru a elektromotorů, včetně plug-in hybridu u modelu Countryman,“ uvedl Bernd Koerber.
Martin Šidlák, foto: DrivingElectric