Zatímco u většiny nových automobilů nabízených na trhu není problém překročit při objednání verzí se silnějšími motory, automatickými převodovkami a lepší výbavou základní cenovku i několikanásobně, v případě elektrické Škody Citigo tomu tak není.

Vyplývá to z průzkumu jednotlivých položek v oficiálním ceníku na internetových stránkách společnosti Škoda-Auto. Auto se prodává za cenu 429 900 Kč, přičemž součástí základní výbavy jsou například kola z lehké slitiny, klimatizace, elektrická zásuvka na 230 Voltů, mlhová světla, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná okénka a zpětná zrcátka, rádio se šesti reproduktory a třeba i asistenční systém pro udržování vozidla v patřičném jízdním pruhu. Pro zlepšení nálady na palubě lze využít ambientní osvětlení

Samozřejmostí je také dobíjecí kabel s koncovkou Mennekes nebo sada pro opravu pneumatik.

Takto vybavené auto lze obohatit pouze jedním ze tří nabízených paketů, V tom, který se označuje jako Extra Basic, je zahrnutý tempomat, odpadkový koš a vyhřívání sedaček. Stojí deset tisíc.

O pět tisíc dražší je paket Extra Plus, který kromě výše uvedeného obsahuje také zadní parkovací senzory, mezipodlahu v zavazadlovém prostoru a funkci pro osvětlování zatáček pomocí mlhových světel.

Dvacet tisíc pak stojí paket Extra Top, kde je opět vše popsané v předešlých odstavcích a navíc také vyhřívání předního okna, rádio s příjmem digitálních stanic a držák na multimediální přístroje.

Tento paket tedy vyžene cenu vozu na 449 900 Kč. Pak už si lze vybrat pouze dražší barvu než je základní žlutá. Za bílou, zelenou a červenou se doplácí 6300 Kč. Za metalické pak 10 900 Kč. Poslední volitelnou položkou je černě lakovaná střecha. Ta přijde na rovných 6 tisíc korun.

Suma sumárum tak nejdražší nové elektrické Citigo přijde zákazníka na 466 800 Kč. A to je v poměru s cenami konkurence opravdu dobrá nabídka.

Radek Pecák