Na autosalonu ve Frankfurtu poutá pozornost návštěvníků také vůz eKäfer, neboli klasický Volkswagen Brouk, který má ve svých útrobách zabudovanou techniku z modelu e-Up!

Celá přestavba je dílem společnosti eClassics, která s touto činností má již dlouholeté zkušenosti. Tento projekt se navíc děje s požehnáním vedení automobilky Volksswagen.

Zákazník má možnost volby, zda si koupí pouze podlahovou platformu s baterií a motorem zabudovaným nad zadní nápravou, což stojí necelých 40 tisíc eur nebo si nechá vůz smontovat přímo v dílnách eClassics. Tato služba je za příplatek deset tisíc eur.

V základní verzi eKäfer pohání elektromotor s výkonem 60 kW a má v podlaze trakční baterii s výkonem 35 kWh. Je ovšem možné si připlatit za motor 75 kW a pětačtyřicetikilowatthodinovou baterii. Vyžaduje se za to příplatek 15 900 jednotek evropské měny.

Kdo nemá k dispozici starého "brouka" ve stavu vhodném pro přestavbu, může si dokonce koupit kompletní vůz. To už je ale opravdu hodně drahý "špás". Cena je stanovena na 99 900 eur.

Cenu pak může ještě navýšit zaškrtnutí položek příplatkové výbavy. Například klimatizace stojí 2500 eur, navigace 1900 eur, LED světlomety 1900 eur a karbonový kryt motoru 1190 eur.

Díky této platformě lze podle informací z eClassics přestavět na elektromobil v podstatě každý aut, který vznikl na základě modelu Brouk. Tedy třeba i Karman Ghia a v zásadě dokonce i Porsche 356.

Radek Pecák