Teprve minulý týden získalo české zastoupení značky Renault povolení francouzské centrály k zahájení prodejů elektrických modelů této automobilky na území České republiky.

Sice zhruba o rok později, než vedení tuzemského Renaultu předpokládalo, ale přesto se do začátku letních prázdnin spustí u tuzemských dealerů prodej plně elektrických modelů této značky. Na výroční tiskové konferenci o tom novináře informoval generální ředitel značek Renault a Dacia v České republice Zdeněk Grunt.

"Nabídneme celkem tři elektrická vozidla: Kromě nejprodávanějšího evropského osobního automobilu, což je Zoe, přivezeme také Kangoo Electric a Twizzy," sdělil Grunt. Přesný termín zahájení prodejů podle něho ještě stanovený nebyl, ale stane se tak určitě do začátku letošních letních prázdnin.

Grunt sice chápe, že objemy elektrických vozů zpočátku v České republice nebudou kvůli vyšším cenám i chybějící podpoře příliš vysoké, jde však ale o investici do budoucna.

Zoe vloni zaznamenalo meziroční nárůst prodej 44 procent a koupilo si ho 31 300 zákazníků. Tento malý městský automobil nabízí nyní s baterií 41 kWh dojezd až 400 kilometrů. Kangoo Electric má nyní také oproti původní verzi zvětšenou baterii. Díky tomu by se měl na jedno nabití dostat až do vzdálenosti 270 kilometrů.

Spíše doplňkem v nabídce se stane dvoumístný čtyřkolový vůz Twizzy. V něm je možno přepravovat dva cestující (sedí za sebou). Vozítko má na délku jen 234 centimetrů. Motor s výkonem 13 kW umožňuje dosažení maximální rychlosti 80 kilometrů v hodině. Jeho dojezd je zhruba sto kilometrů.