Dojezd pouze na elektřinu více než 50 kilometrů, kapacita baterií v útrobách 13 kWh. To jsou základní údaje o nové verzi Seatu Tarraco. Tou bude varianta FR PHEV, která se současně stane nejvýkonnější verzí tohoto největšího SUV španělské značky.

Seat v tiskové zprávě informoval, že systémový výkon pohonné soustavy dosáhne 245 koní, přičemž sto padesát koňských sil připadá na benzinový turbomotor se zdvihovým objemem válců 1,4 litru a dalších až 116 je schopen vyprodukovat sám o sobě 116 koní.

Zmíněných 245 koní je mimochodem o pět více, než má ukryto pod kapotou Kodiaq RS - nejvýkonnější SUV škodovácké automobilky. Přitom plug-in hybridní varianta tohoto vozu se má začít nabízet také. Na řadu ovšem přijde až po faceliftu modelu, někdy v roce 2021.

 Tarraco FR PHEV má mít díky tomuto výkonu poměrně impozantní dynamické schopnosti. Výrobce zatím uvádí předběžnou hodnotu zrychlení z nuly na stovku za 7,4 sekundy. Maximální rychlost pak činí 217 kilometrů v hodině.

Podstatné je, že emise podle homologačního cyklu WLTP nepřekročí hodnotu 50 gramů CO2 na ujetý kilometr, což umožní vydání speciální "elektromobilní" značky EL.

Kromě techniky se bude vůz odlišovat i po stránce designu. Například dostane širší podběhy kol, speciální odstín šedé barvy, sportovní zadní spojler či odlišná zadní světla.

Ve výbavě bude například sportovní volant, pedály a anatomicky tvarovaná sedadla. O lepší tepelnou pohodu bezprostředně po nastoupení do interiéru se postará nezávislé topení.

Výroba vozu začne v průběhu příštího roku.

Radek Pecák