Podle průzkumu agentury YouGov by dnes už 57 procent Britů uvažovalo o nákupu elektromobilu, ve věkové skupině 18-24 let dokonce 73 %. Ovšem muselo by to být za „rozumnou“ cenu. Většina se ale obává dojezdu.

Překvapivě velký zájem o elektromobily zjistil srpnový průzkum, který si u agentury YouGov objednala pojišťovna Aviva, která se hodně věnuje zjišťování postojů veřejnosti k automobilové technologii. Podle průzkumu by o elektromobilu uvažovalo už 57 procent Britů, přičemž ve věkové skupině 18-24 let dokonce 73 procent. Takové auto by ovšem muselo být za „rozumnou“ cenu.
Většina respondentů (84%) uvedla, že hlavním důvodem, proč by uvažovali o koupi elektrického vozidla, je, že „je šetrný k životnímu prostředí“, dále že „šetří peníze za palivo“ (69%) a „reaguje na budoucí trendy“ (54%).
Ženy častěji zvažují nákup elektrického auta z důvodu, že „jsou šetrné k životnímu prostředí“ (92%) než muži (78%). Na druhé straně muži častěji zvažují nákup elektromobilu kvůli „vyspělé technologii“ (32%) než ženy (14%).
Zároveň ale většina respondentů (81%) uvedla, že by se při nákupu elektromobilu obávali o nabití baterie a dojezd. Dalšími obavami byly „nalezení dobíjecího místa“ (74%), „doba potřebná k dobití“ (66%) a „cena za nákup vozidla“ (64%).

Martin Šidlák, foto: Pixabay