Obrovskou přepravní kapacitu v porovnání s dosud nabízenými elektrickými dodávkami bude mít elektrická verze největšího užitkového vozu s logem Volkswagen.

Podobné výkonové parametry i dojezd, jaký mají třeba i v České republice prodávané vozy Peugeot Partner Electric či Nissan eNv200, získá také bateriový elektromobil Volkswagen eCrafter. Oproti těmto jmenovaným vozům však bude mít více než dvojnásobnou přepravní kapacitu.

Užitková verze partneru furgon, která je k mání se dvěma verzemi rozvoru, pojme buď 3,3 nebo 3,7 metru krychlového nákladu. Nissan je o něco málo větší a do jeho nákladového prostoru se tudíž vejde 4,2 metru krychlového. eCrafter, který je i ve variantě se spalovacím motorem jednou z největších dodávek, jíž je možno v řadě modifikací řídit s běžným řidičským oprávněním pro skupinu B, lze naložit předměty s celkovým objemem až 10,7 m3. Ložnou plochu přitom také nijak neomezují akumulátory. Ty jsou uloženy pod podlahou.

Dojezd všech tří těchto zmiňovaných vozů je velice podobný. Nissan e NV 200 má normovaný dojezd na jedno nabití 170 kilometrů,  stejně jako partner. eCrafter umožní do vyčerpání baterií najet 160 kilometrů.

K tomu, vzhledem ke své velikosti, samozřejmě potřebuje baterie s největší kapacitou. Jedná se o 35,8 kWh. Partner má ve svých útrobách baterii s kapacitou 22,5 kWh, Nissan eNV 200 celkem 24 kWh. eCrafter je určen v drtivé většině případů pro rozvážky po města. Tomu odpovídá i maximální rychlost pouze 90 kilometrů v hodině. Naopak s Nissan je možno dosáhnout až 123 km/hod a Peugeot 110.

Cena elektrické dodávky Nissan je v současnosti 833 300 Kč včetně DPH, Peugeot má vzhledem ke svým dvěma délkovým rozměrům ceny dvě: Kratší lze získat za 694 100 Kč, delší stojí o 30 000 Kč více. Cena elektrického crafteru stanovena zatím nebyla. Tuzemské zastoupení divize Volkswagen Užitkové vozy ji zveřejní pravděpodobně až v létě, krátce před příchodem automobilu na trh.