Hned tři bonusy naráz získají vlastníci řady vozidel s technologií plug-in hybrid, které nyní uvádí (nebo v brzké době uvede) na trh řada automobilek. Typickým příkladem může být německý Opel.

Na autosalonu ve Frankfurtu ukáže například kromě nové corsy, včetně té s čistě elektrickým pohonem, rovněž novou variantu vozu Grandland X Hybrid4.

Díky přidanému druhému elektromotoru na zadní nápravě bude řidič moci využívat výhody pohonu všech kol. Auto pak také bude schopné bezemisní jízdy v místě svého provozu, a to s dojezdem až 52 kilometrů podle homologační metodiky WLTP. Kapacita baterie je 13,2 kWh.

A konečně, majitelé tohoto typu se budou moci pyšnit, že vlastní v současnosti nejvýkonnější vyráběný model značky. Souhrnný výkon přeplňovaného zážehového motoru se zdvihovým objemem válců 1,6 litru, který dodává dvě stovky koní a dvou elektromotorů totiž dosahuje 221 kW (300 koní).

V minulosti sice Opel nabízel Insignii OPC, která disponovala maximálním výkonem 325 koní, i tak je ale tento crossover druhým nejsilnějším silničním modelem značky v celé její historii.

Homologovaná spotřeba vozu je přitom opět podle WLTP pouze 1,6 litru.

Radek Pecák