Značka Polestar, což je původně odnož automobilky Volvo ve vlastnictví čínského koncernu Geely, začala v USA prezentaci svého nového modelu Polestar 2.

Produkční verzi vozu, který se sice již představil na autosalonu v Ženevě (tehdy ovšem jen jako koncept) si mohli prohlédnout pozvaní hosté v Muzeu moderního umění v San Franciscu. Turné pak bude pokračovat v dalších lokalitách severní Ameriky.

Prodej tohoto vozu se rozběhne ve druhém čtvrtletí příštího roku v sedmi lokalitách na území Severní Ameriky. Konkrétně se jedná o Vancouver, Toronto a Montreal v Kanadě a San Francisco, Seattle, Los Angeles a San Diego v USA. 

Tam se také již koncem letošního roku dočkají zákazníci dodávek prvního modelu značky, což je Polestar 1. Tento vůz (jedná se o plug-in hybridní kupé s dojezdem až 150 kilometrů) měl původně vzniknout pouze v limitované pětisetkusové sérii. Nakonec ale bylo na základě velkého zájmu zákazníků rozhodnuto, že značka bude toto vozidlo vyrábět během následujících dvou let.

Na rozdíl od tohoto modelu, který přijde na nemalých 150 000 dolarů, má být Polestar 2 dostupnější. Tento pětidveřový fastback s baterií o kapacitě 72 kWh a dojezdu kolem 440 kilometrů, se má prodávat za přibližně 63 000 dolarů, tedy přibližně 1,45 miliónu korun.

Polestar již pracuje i na typu 3. Tím se má stát vůz s tvary SUV. Zatím se elektromobily s touto značkou budou prodávat jen na vybraných trzích, mezi něž samozřejmě patří Severní Amerika, Čína a vybrané země v Evropě. S Českou republikou se zatím nepočítá.

Radek Pecák