Celkem 61 nových "čistých" elektromobilů získalo během července na tuzemských úřadech registrační značku. Z údajů Svazu dovozců automobilů vyplývá, že jedničkou trhu byla v tomto měsíci americká značka Tesla. Zaregistrovala celkem 20 vozů.

Mezi automobilkami, které vyrábějí auta s elektrickým pohonem v přece jen nižších cenových kategoriích, si v prvním prázdninovém měsíci vedl nejlépe korejský Hyundai. Připsal si třináct nových elektromobilů.

Za ním na celkovém třetí místě skončil Nissan (12) a čtvrtý Volkswagen (7). Prodejci evropských prémiových elektromobilů, mezi něž lze řadit Audi E-tron, Jaguar I-Pace i BMW i3 tentokrát spíše paběrkovali. Dohromady si připsali pouze osm prodaných exemplářů.

Opět nepříliš uspěl Renault. Má ve statistice pouze jeden zaregistrovaný elektromobil.

Přestože podíl elektromobilů na celkovém trhu s novými osobními automobily v ČR nepřekročil ani hranici tří promile, vede si tento typ pohonu stále lépe, než plug-in hybridy. Těch se v červenci prodalo pouze 25. Zde je nejlepší BMW.

Nejúspěšnější typem alternativního pohonu je u nás stále CNG. Jen sama Škoda prodala třikrát více těchto aut, než je celkový objem trhu s elektromobily.

Radek Pecák