Pouze s ohledem na preference v oblasti designu a třeba kapacity zavazadlového prostoru bude záležet, zda se zájemce o elektromobil s logem KIA rozhodne pro model e-Soul nebo e-Niro. Cena i většina technických parametrů jsou totiž shodné. E-Niro je však větší automobil a pojme také více zavazadel.

Tuzemské zastoupení této korejské značky již zahájilo předprodej obou vozů, přičemž dodávky automobilů pro zákazníky se uskuteční začátkem příštího roku.

Cena však není příliš nízká. V případě standardního dojezdu, což je v případě e-Nira 289 a v případě e-Soulu 277 kilometrů, je nastavena na úroveň 1 149 980 Kč. Verze se silnějším motorem a také větší kapacitou baterie (64 kWh oproti 39,2 kWh) stojí pouze o padesát tisíc více. Lze je tak zakoupit za částku 1 199 980 Kč.

V případě vozu e-Soul se jedná již o druhou generaci, když tu první přerostl o 5,5 centimetru a má také o tři centimetry delší rozvor, e-Niro zažívá premiéru.

Na českém trhu budou oba automobily nabízeny pouze s jediným stupněm výbavy. Ten je označen jako Executive. Obsahuje ovšem prakticky vše myslitelné. Počínaje LED světlomety, dvouzónovou automatickou klimatizací, koly z lehkých slitin, audiosoustavou JBL, navigací, přes tepelné čerpadlo, vyhřívané sedačky a volant, až po adaptivní tempomat s fukcí stop&go.

Příplatková výbava zahrnuje jedinou položku. Tou je metalická barva za 15 000 Kč.

Radek Pecák