Informace korejského deníku BusinessKorea o tom, že by se v závodě automobilky Hyundai měl začít kromě modelů se spalovacím motorem vyrábět také model Kona Electric, zatím oficiální zdroje nepotvrdily.

"Tuto informaci nemůžu nijak komentovat," uvedl na v reakci na dotaz mluvčí nošovického výrobního závodu Petr Vaněk. Zprávy deníku hovoří o tom, že by se ročně mohlo v Nošovicích smontovat až 46 000 čistých elektromobilů. Zatím se přitom v Koreji vyrábí jen 48 000 takových automobilů, přičemž na vývoz šla zhruba čtvrtina.

Dobře informované zdroje uvádějí, že více jasno by v tomto směru mělo být po tiskové konferenci na stánku automobilky během zářijového autosalonu ve Frankfurtu.

Tam by také měly být odtajněny další informace o nových modelech, včetně další generace nejprodávanějšího evropského modelu Hyundai, což je SUV Tucson. Ten se rovněž vyrábí v Nošovicích a příští rok mu skončí korejskými automobilkami tradičně užívaný pětiletý životní cyklus.

Už dříve prosákly informace, že tato novinka by se měla objevit také ve verzi plug-in hybrid.

V současné době Hyundai v Evropě žádný elektromobil ani plug-in hybridní vůz nevyrábí. I ty, které si objednají evropští zákazníci, se totiž dovážejí z Koreje.

Radek Pecák