Automobilka se čtyřmi propojenými kruhy ve svém logu zveřejnila technické informace, a také německou cenu, svého prvního plug-in hybridního modelu nové generace.

Stane se jím Audi Q5 TFSI e quattro, které si zákazníci již můžou objednávat u německých dealerů značky. Cena je stanovena na 60 450 euro. Po tomto voze budou následovat také A6, A7 a A8 se stejným typem pohonu.

Podle tiskové zprávy bude schopna Q5 TFSI e ujet čistě na elektrickou energii až 40 kilometrů (měřeno metodikou WLTP).

Lithiu-iontová baterie s kapacitou 14,1 kWh je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru. Skládá se ze 104 článků a pracuje s napětím 381 Voltů. Pro lepší účinnost je chlazena kapalinou a tepelnou energii lze díky dvěma chladícím smyčkám a tepelného čerpadla využívat také pro vytápění kabiny výkonem až 3 kW.

Audi slibuje sportovní jízdní vlastnosti tohoto vozu. I díky výkonu pohonné soustavy (tvoří ji kromě elektromotoru  s výkonem 105 kW také dvoulitrový zážehový čtyřválec, který disponuje maximálním výkonem 185 kW. Celkem tak řidič bude moci využívat 270 kW, které poputují na všechna čtyři kola.

Čistě na elektřinu bude automobil schopen jen rychlostí až 135 kilometrů v hodině. Pokud se využije síla obou pohonných jednotek, tak je vůz schopen zrychlit z nuly na stokilometrovou rychlost během 5,3 sekundy. Maximální rychlost vozu činí 239 kilometrů v hodině.

Automobil je vybaven vestavěnou palubní dobíječkou s výkonem 7,4 kWh. Díky tomu ji z wallboxu půjde dobít za zhruba dvě hodiny.