Třicetiprocentní slevu na havarijní pojištění začala poskytovat pojišťovna Allianz všem majitelům elektromobilů. Zdůvodňuje to přítomností vyspělých asistenčních systémů v těchto vozech.

„Pokračujeme v tom, čím se zabýváme už dlouhodobě, a sice v segmentaci našeho autopojištění na základně množství rizik, jimž se klienti při jízdě vystavují. Před rokem jsme přišli se sazbami podle počtu ujetých kilometrů. Dnes férově zohledňujeme klientovu investici do bezpečnějšího vozu,“ informovala Veronika Hašplová, ředitelka autopojištění Allianz.
Majitelé elektromobilů navíc ušetří i za povinné ručení. „Automaticky, ať je výkon jejich motoru jakýkoli, získají sazbu pro auta s nejnižším objemem válců,“ dodává mluvčí Allianz Václav Bálek.
Množství výhod pro lidi, kteří investují do elektromobilů, se i v České republice pomalu ale jistě zvyšuje. Již léta nemusí platit silniční daň, mají nižší servisní náklady i cenu za „palivo“ a v letošním roce se v Praze dočkali parkování zdarma i v modrých zónách. Tedy, ne úplně zdarma, ale za pouze stokorunový registrační poplatek.