Rodina vozů mnichovské automobilky, které jsou schopny také jízdy čistě na elektrický pohon, se opět rozroste. Značka také v letošním létě nasadí upgrade i těch stávajících. Díky tomu se zvýší jejich dojezd na elektřinu.

Automobilka v tiskové zprávě informovala, že na přelomu července a srpna začnou být dostupné následující verze vozů: BMW 330e iPerformance, BMW 530e iPerformance, BMW 530e xDrive iPerformance, BMW X5 xDrive 45e iPerformance, BMW 225xe Active Tourer iPerformance, a tři varianty vlajkové lodi 745e iPerformance.

Konstruktéři do vozů zabudují větší baterie, jejichž kapacita bude minimálně 12 kWh. Dojezd se pak v závislosti na konkrétních modelech a jejich verzích bude pohybovat v rozmezí 50 až 80 kilometrů.

Automobilka ve stejném termínu také do všech těchto plug-in hybridních vozů zabuduje speciální generátor varovného zvuku pro chodce. Má být nezaměnitelný s jinými elektřinou poháněnými auty.

V současné době již v Mnichově také probíhají finální fáze rozhodování o budoucím osudu modelu sportovního hybridu i8. Možných řešení je řada. Například by se auto mohlo přeměnit v klasický sporťák s elektrickým pohonem, možný je i nástupce ve formě plug-in hybridu, případně by se do jeho útrob mohl zabudovat výhradně spalovací čtyř či šestiválcový motor.

Rozhodnutí musí padnout do konce letošního roku. Nová generace by se totiž měla představit již v roce 2023.

Radek Pecák