Návštěvníci největšího tuzemského letiště v Praze-Ruzyni zatím neměli možnost využít rychlejší dobíjení svých elektrických automobilů. To by se však mělo v příštích týdnech změnit.

Potvrdil to mluvčí Letiště Václava Havla v Praze Roman Pacvoň. “V současné době nabízíme lidem parkujícím v parkovacím domě PC Comfort (to je ten před Terminálem 1) tři desítky zásuvek s napětím 230 Voltů. Z nich můžou své elektromobily dobíjet bezplatně v rámci taxy za parkovné. Nyní je ovšem v běhu výběrové řízení na dodavatele technologie pro rychlejší dobíjení. Ta bude instalovaná opět ve stejném parkovišti,” dodal. Přesné parametry ani termín zprovoznění ale zatím neupřesnil. “Vyhodnocení by mělo proběhnout během několika příštích dnů,” dodal.
Poté se podle něho bude posuzovat využití těchto typů dobíjení a připraví se další koncepce v tomto směru.
Pražské letiště je na tom s infrastrukturou pro dobíjení v současné době rozhodně hůře, než řada srovnatelně velkých leteckých přístavů v okolních zemích. Dva stojany pro rychlé dobíjení výkonem 50 kW ijž jsou v současné době instalované na dalším tuzemském mezinárodním letišti – v Ostravě-Možnově. Tam je vybudovala energetická společnost ČEZ.