Citroën a Peugeot již v minulosti nabízely malé elektrické dodávky. Nové generace Partneru a Berlinga se zatím ve verzi zajišťující bezemisní provoz nenabízejí, nicméně francouzský koncern PSA již připravuje ofenzívu v segmentu lehkých užitkových automobilů.

Na autosalonu v Birminghamu představily značky Peugeot a Citroën v předpremiéře modely Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric. Podobně třeba jako německý Volkswagen, tak oba tito francouzští výrobci vsadili v první řadě na elektrifikaci největší řady užitkových vozů.

Oba automobily se budou nabízet s dvěma úrovněmi dojezdu. Kratší verze s délkami L1 a L2 by měla zvládnout dojet na jedno nabití baterie do vzdálenosti 225 kilometrů, nejdelší Boxery a Jumpery (varianty L1 a L2) pak 270 kilometrů. Jedná se ovšem o hodnoty podle mírnějšího homologačního cyklu NEDC.

Automobily se nejprve vyrobí v italské továrně koncernu, jejich elektrifikaci si pak vezme na starost partnerská společnost BD Auto.

Toto je zatím prvním vlaštovka, ale představitelé koncernu PSA potvrdili, že v budoucnosti budou jak všechny nabízené osobní vozy, tak i dodávky značek Peugeot, Citroën a Opel k dispozici také v elektrické variantě.

To se v případě užitkových vozů stane již během příštího roku. "V roce 2020 budou v segmentu kompaktních furgonů  k dispozici elektroverze vozů Peugeto Expert a Traveller, Citroën Jumpy a Space Tourer, Opel/Vauxhall Vivaro Cargo a Vivaro Life.

Nová generace nejmenších dodávek všech tří značek na elektrický pohon pak začne být zákazníkům k dispozici v roce 2021.

Radek Pecák