S výrazně horším výsledkem, než ve stejném měsíci loňského roku, skončily letos v březnu registrace nových elektromobilů do provozu na tuzemských úřadech. Vyplývá to ze statistiky Svazu dovozců automobilů.

Zatímco ve třetím měsíci roku 2018 si pro registrační značku došli majitelé celkem 67 nových elektromobilů, letos to bylo o třicet méně.

Nejúspěšnější značkou byl v tomto období s deseti automobily Nissan, který jako jediný dosáhl dvouciferného výsledku. I když číslo 10 je v tomto ohledu tím nejmenším možným. Za ním tentokrát na druhém místě skončilo BMW (8), třetí byly Volkswagen a Hyundai (6) a o čtvrté místo se podělily značky Jaguar, Renault a Tesla a jedním kouskem do statistiky přispělo rovněž Audi.

Výsledky letošního prvního čtvrtletí jsou sice lepší, než toho loňského, nárůst je však vcelku zanedbatelných deset vozů. Vloni se během prvních tří měsíců zaregistrovalo 133 aut poháněných výhradně elektřinou, letos to je 143.

I v pořadí nejlepších značek za čtvrtletí vede letos Nissan. Má na svém kontě zatím 44 prodaných Leafů a dodávek NV200, druhý je s odstupem 14 aut Volkswagen. Nových BMW i3 letos dealeři předali 25.

Radek Pecák