Energetická společnost ČEZ se rozhodla elektromobilistům nabízet kompletní službu. Prodá jim tedy nejen elektřinu a nabíječku, ale také automobil.

V současné době má ČEZ v nabídce pět typů elektromobilů od tří výrobců. Konkrétně se jedná o Hyundai Ioniq Electric, Nissan Evalia, Nissan Van, Nissa Leaf a Volkswagen e-Golf. Posledně jmenovaný vůz vychází dokonce při pořízení od této společnosti o 12 000 Kč levněji než při uzavření smlouvy s klasickým dealerem německé automobilky.

Zatímco oficiální ceníková cena na oficiálních internetových stránkách dovozce vozů Volkswagen do České republiky zní 993 900 Kč, ČEZ ho zájemci prodá za 981 900 Kč.

Levnější je také Nissan Leaf. Ten má aktuálně oficiální českou cenu 950 000 Kč, ČEZ je ho schopen dodat za 926 000 Kč. Jedná se ovšem o vozy modelového roku 2018.

Nespornou výhodou pro zákazníka, který se rozhodne pro koupi elektromobilu od energetiků, je to, že vše potřebné získá na jednom místě. I když také představitelé automobilek slibují, že jejich experti (stejně jako ti od ČEZu zkontrolují domácí elektrickou síť a nainstalují od nich zakoupenou dobíječku), ČEZ současně nabídne také levnější tarif a čip pro dobíjení u veřejných rychlodobíjecích stanic.

ČEZ má aktuálně v nabídce čtrnáct wallboxů pro domácí dobíjení a šest typů dobíjecích kabelů. Nabídku vozů i těchto zařízení hodlá postupně rozšiřovat.

Radek Pecák