Porsche už finišuje s testováním prototypových exemplářů modelu Taycan. Ten má být uveden na trh ještě během letošního roku.

Automobilka nyní informovala, že testovací jezdci už zvládli celkem najezdit šest milionů kilometrů v reálných podmínkách a dalších deset milionů kilometrů ve virtuálním režimu. Během nich se například ukázalo, že vůz bude schopen na známé severní smyčce okruhu Nürburgring pokořit hranici osmi minut, což je skvělý výsledek.

Testování probíhalo při teplotách od mínus 35 do plus 50 stupňů Celsia. Z toho je patrné, že kamuflované vozy musely být k vidění na řadě lokalit naší planety. Například ve Skandinávii poblíže Polárního kruhu, dále také v jižní Africe nebo v Dubaji. Celkem se podle tiskové zprávy Porsche jednalo o třicet zemí.

Během testování se údajně vlastnosti vozu podařilo vyladit natolik, že již nepotřebují žádné výrazné úpravy. "Se současným stavem vozidel jsme velmi spokojeni," zvedl viceprezident společnosti Porsche Stefan Weckbach.

Taycan bude mít určitě dost argumentů, aby zájemci o takový typ elektromobilu dali přednost jemu, před konkurenty. Například zrychlení z nuly na stovku se odehraje během 3,5 sekundy a dojezd přesáhne hranici pěti set kilometrů. Bude také schopen ultrarychlého dobíjení.

Taycan je prvním modelem Porsche s čistě elektrickým pohonem. Po něm však každý rok bude tato kultovní sportovní značka uvádět na trh další elektromobil. Už se ví, že v roce 2020 přijde řada na Taycan Sport Turismo a v roce 2021 se představí nová generace oblíbeného SUV Macan. I ten už bude energii pro svůj pohyb získávat výhradně z baterií.

Radek Pecák