Společnost Porsche ČR, která je oficiálním dovozcem automobilů značek Audi, Seat, Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy, představuje na veletrhu Ampér v Brně svůj projekt Moon.

Jeho součástí je i ucelená řada nástěnných dobíječek Moon Wallbox. Budou se nabízet ve třech různých variantách Basic, Connect a Community pro nabíjení střídavým proudem o výkonu od 3,6 po 2x 22 kW. Navíc si zákazníci budou moci objednat také mobilní sadu Moon2Go Complete Set AC 22 kW.

Porsche ČR očekává, že zejména firmy si pak zvolí do svých prostor nabíjecí stojany Moon AC Charger s nabíjecím výkonem až 2x 22 kW.

Vrcholnou řadou jsou dobíječky pro ultrarychlé dobíjení stejnosměrným proudem. K dispozici bude třeba i Moon Power Charger DC 75 - 300. Číslo označuje nejvyšší možný výkon nabíjení.

Než se zákazník pro některé řešení nabíjení rozhodne, budou mu specialisté společnosti schopni připravit na klíč vhodné řešení. Před instalací také zkontrolují stav jeho elektrické sítě, následně zařízení namontují a uvedou do provozu.

Kromě samotných nabíječek zahrnuje portfolio značky Moon také fotovoltaické systémy či akumulátorové "zásobníky" elektřiny.

Česká republika je jednou z pěti pilotních zemí, ve kterých je značka Moon uváděna na trh. Je to i díky tomu, že v České republice nesl během loňského roku každý druhý elektromobil zaregistrovaný do provozu na své karosérii logo značky Volkswagen. V současnosti značky koncernu Volkswagen nabízejí zákazníkům modely e-golf a e-up!, dále Volkswagen e-Craftter a Audi e-tron.

V příštích měsících se nabídka dále výrazně rozšíří.

Radek Pecák