Nejprve Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem, krátce nato Citigo e, a pak dvě verze elektromobilu vzniklého na základě konceptu Vision iV. Tak bude podle vyjádření šéfa mladoboleslavské automobilky Berhnardta Maiera na výroční tiskové konferenci vypadat elektromobilní jízdní řád Škody pro nejbližší období.

Teprve pak hodlá Škoda zákazníkům nabídnout levnější typ elektromobilu s nižším výkonem. V podstatě by se mělo jednat o škodováckou variantu konceptů Volkswagen I.D a Seat El Born.

První vlastní elektromobil Škody totiž vůbec nebudou levnou záležitostí. Dobře informované zdroje z vedení značky nám potvrdily, že cenovka tohoto automobilu se bude pohybovat zhruba kolem úrovně, za jakou se prodává slušně vybavený superb s dieselovým motorem (to je v současnosti přibližně 800 000 tisíc Kč) plus zhruba deset procent. Po součtu se tedy dostáváme zhruba na úroveň 900 000 Kč.

Volkswagen chce přitom prodávat svůj hatchback I.D za podobné peníze jako stojí dieselový golf, tedy za zhruba 600-650 tisíc Kč. Uvidíme ale ještě letos, zda taková cena skutečně bude ve hře.

Vhodná doba pro příchod levnějšího elektromobilu s logem Škoda by podle Maiera mohla nastat někdy po roce 2022. Auto by se pak vyrábělo nejspíše v závodě Kvasiny.

Maier současně oznámil, že do roku 2020 bude mít automobilka s hlavou Indiána ve svém logu ze třiceti celkem chystaných nových modelů pro různé světové trhy více než deset více či méně elektrifikovaných.

Radek Pecák