Značka Kia představila v Ženevě čistě elektrický crossover e-Soul v evropské specifikaci s dojezdem až 452 km na jedno nabití. Ukázala i koncepční model elektromobilu s označením ´IMAGINE by KIA´. To ale není všechno – chystá i elektrifikovanou verzi svého zásadního modelu Ceed.

Koncepční model ´IMAGINE by KIA´ je prvním čistě elektrickým čtyřdveřovým osobním vozem značky. Na rozdíl od elektrického crossoveru e-Niro, který staví na existující architektuře hybridního modelu Niro, za konceptem ´IMAGINE by KIA´ stojí nízko uložený bateriový modul s indukčním dobíjením, pohánějící kompaktní hnací ústrojí.
„Je to velký vůz kompaktní třídy – tedy segmentu, který je v Evropě neuvěřitelně oblíbený – ale v první řadě se drží hodnot značky Kia,“ vysvětluje Gregory Guillaume, viceprezident pro design ze společnosti Kia Motors Europe. „Poukazuje na něco povědomého, ale vlastně je zcela nový. Vnímám jej jako bořitele kategorií, jako rozvraceče – je povědomý a srozumitelný, ale současně i pokrokový a nový.“
´IMAGINE by KIA´ ve snaze chytře pojmout kultovní ‚tygří masku‘ Kia používá výraznou podsvícenou masku, která obepíná jednotky LED světlometů. Jednotky tlumených a dálkových světel, oddělené vodorovnými ‚očními víčky‘, jsou uloženy v jediném bloku z čirého akrylového skla, čímž vzniká efekt pronikavého pohledu. Tato pozoruhodná tygří maska vytváří markantní a snadno rozpoznatelný světelný motiv, jenž vozu okamžitě dodává nálepku Kia pro 21. století.
To ale není v oblasti elektrifikace zdaleka vše, co Kia chystá. Ještě letos by měla přijít na trh plug-in hybridní verze modelu Ceed Sportwagon a chystá se také nové SUV Kia XCeed. Pug-in hybridní Ceed SW se má podle serveru Auto News začít v Evropě vyrábět v listopadu a na nové SUV má mít premiéru na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. O pohon se bude starat agregát 1.6 z modelu Niro PHEV. Ten má deklarovaný dojezd čistě na elektřinu 58 kilometrů.