Automobilka Tesla hodlá ještě letos rozšířit počet svých vyráběných modelů na čtyři. Odhalení toho čtvrtého, kterým se stane crossover Y, je naplánováno na 14. března.

Zatím americká značka odhalila je teaserový snímek přední části vozu. Ten pochopitelně odhaluje jen siluetu a ukazuje vlastně jen tvar čelního skla a horní části kapoty. 

Pro ty, kteří chtějí pomocí počítačových programů snímek zesvětlit a odhalit tak více, si Tesla připravila vtípek. Ve spodní části auta se pak  objeví nápis Nice Try (pěkný pokus).

Technická data by se měla odhalit právě onoho 14. března. Již dříve se však Elon Musk nechal slyšet, že vůz bude sdílet zhruba tři čtvrtiny součástek s Modelem 3 a oproti němu bude o deset procent větší a o stejný díl dražší. Základní cena by tedy měla startovat na úrovni 40 tisíc dolarů.

Vzhledem k rozměrům je jasné, že dovnitř se vejdou jen dvě řady sedaček. Ze zveřejněné siluety také vyplývá, že přinejmenším v začátcích prodejů nebo u levnějších zůstanou klasická zrcadlová vnější zpětná zrcátka.

Podobně jako v případě Modelu 3 se na trh ještě před koncem tohoto roku dostanou ty nejdražší a nejvýkonnější varianty. Dojezd vozu by se v závislosti na verzi měl pohybovat od 322 do 442 kilometrů.

Radek Pecák