Celkem 43 osobních elektrických vozidel se během druhého letošního měsíce zaregistrovalo do provozu na tuzemských úřadech.

V součtu s výsledky prvního letošního měsíce je to celkem 106 vozidel, které ke svému pohonu využívají jen a pouze elektrickou energii. Vyplývá to z čerstvě zveřejněné statistiky o registracích nových vozidel do provozu. Pokud k nim připočítáme ještě sedm kusů zaregistrovaných elektrických dodávek, pak je výsledek přesně 113 kusů.

Ve statistice se objevila další značka, která nabízí elektrické vozidlo Je jí Audi s modelem e-tron. Ten, jak jsme se mohli přesvědčit na ženevském autosalonu, navíc nezůstane dlouho sám.

Po dlouhé době byla z trůnu nejúspěšnějšího prodejce elektromobilů v ČR sesazena značka Volkswagen. Ten v únoru prodal "jen" osm elektrických vozů. O první místo se dělí BMW a Nissan s 11 registracemi.

Výsledky ostatních značek se pak už dají vždy spočítat pouze na prstech jedné ruky. Tesla si připsala 4 čárky, Hyundai a Kia po 3, Audi, Jaguar a Smart po 2 a konečný výsledek doplňuje osamocený exemplář Renaultu.

Vloni bylo ke konci února ve statistikách zapsáno 66 elektromobilů. Letošní výsledek je tak o dvě třetiny lepší než ten loňský.