Nejprve na autosalonu v Ženevě, a pak i na řadě jiných míst v Evropě, v USA i v Číně se během letošního roku představí první sériově vyráběný vůz značky Polestar. Automobilka, která je vlastněná Volvem, totiž uspořádá turné, během kterých hodlá svoji novinku prezentovat.

Ačkoliv se automobil s označením Polestar 2, který má poněkud nepřekvapivě karosérii s designem crossoveru, začne prodávat až příští rok, už je známa i cena, za kterou si ho zákazníci budou moci objednat. Ta základní činí sice poměrně sympatických 39 900 eur, ovšem během prvního roku se bude vyrábět a prodávat pouze plně vybavená verze s cenovkou o dvacet tisíc eur vyšší.

V Evropě bude k mání nejprve na tradičních "elektromobilních" trzích, jako je Norsko, Velká Británie, Nizozemsko či Německo, teprve pak dojde na ostatní země.

Podle zveřejněných informací by si vůz měl vozit na palubě baterii s kapacitou 78 kWh, což má zajistit dojezd kolem 500 kilometrů podle měřícího cyklu WLTP. Automobil budou pohánět dva elektromotory, přičemž každý má na starosti jednu nápravu. Jejich souhrnný výkon je 300 kW a maximální točivý moment dosahuje 660 Nm. To postačí na udělení zrychlení z klidu na stokilometrovou rychlost během pěti sekund.

Tyto údaje společně s cenovkou naznačují, že automobil se chce postavit proti Tesle Model 3, protože ta má podobné parametry i ceník.

Přestože má Polestar své vlastní logo, je na první pohled patrné, že využívá technologie a dokonce i některé díly z automobilů Volvo. Na první pohled je patrný motiv Thorova kladiva ve světlometech, a také volant je stejný jako ty v současně nabízených typech Volva.

Uvnitř se bude nacházet multimediální systém s úhlopříčkou 11 palců, který bude využívat systém Android, takže zvládne podporovat veškeré aplikace Google.

Pro ty, který není jasné, proč tento vůz značky Polestar má typové označení 2 připomínáme, že existovala i jednička. Nebyl to ovšem elektromobil, nýbrž plug-in hybrid a vyrobila se ho pouze omezená pětisetkusová série.