V dubnu e-Niro, ve druhé polovině roku druhá generace elektrické verze modelu Soul, a pak někdy během příštího roku třetí model schopný jízdy čistě na elektřinu.

Tak vypadá "jízdní" řád automobilky Kia v oblasti elektromobility pro Českou republiku. Ten třetí model je sice zatím obestřen množstvím tajemství, nicméně je jasné, že se chystá. První náznak o jeho designu poskytla sama automobilka, když zveřejnilo obrázek přídě konceptu chystaného pro Ženevu.

Podle informací, které získal server Autonaelektřinu.cz, bude na stánku automobilky během jarního evropského veletrhu na výstavišti Palexpo vystaven koncepční vůz, z něhož posléze vznikne sériové auto.

Mělo by jít o výkonný crossover,. "Naší představou byl čistě elektrický vůz, který zareaguje na obavy zákazníků ohledně dojezdové vzdálenosti, výkonu, dobíjecích sítí a jízdní dynamiky, ale který vám současně svým vzhledem nažene husí kůži a za jízdy způsobí mrazení v týlu," uvedl v tiskové zprávě Gregory Guillaume, viceprezident pro design Kia Motors Europe.

Design vozu vznikal právě v evropském návrhářském centru Kia ve Frankfurtu nad Mohanem.

Koncept bude odhalen během tiskové konference 5. března.