Již během nadcházejícího jara odtajní mladoboleslavská automobilka podobu a parametry elektrické verze vozu Citigo. Pak bude následovat plug-in hybridní Superb a speciálně vyvinutý crossover s parametry vozů Volkswagen I.D.

Nyní v Ženevě ukáže podobu tohoto vozu formou konceptu, který má blízko k sériové výrobě. Po skicách prozrazujících sportovní vizáž exteriéru zveřejnila skicu uspořádání interiéru.

Z ní je patrné, že vozy stojící na platformě MEB nebudou mít vůbec klasický středový tunel. Místo něho se zde objeví další schránka pro uložení věcí. Bude poměrně objemná. Nad ní je pak ještě středový panel s přihrádkami pro uložení dvou mobilních telefonů. Ty se jednak bezdrátově připojí i infotainmentu vozidla a jednak se budou indukčně dobíjet.

Skica ukazuje i to, že klasické tří a čtyřramenné volanty ze současné produkce automobilky nahradí v elektromobilu dvouramenný volant. Do jeho středu pak designéři umístili písmena tvořící název Škoda. Poté, co logo zmizelo ze zádi modelů automobilky, tak nebude přítomné ani na základním ovládacím prvku automobilů značky.

Celkový design a uspořádání palubní desky se moc neliší od toho, který byl stvořen pro novinky Scala a Kamiq. Evokuje tak linie použité na přídi.

Vypadá to však, že před řidičem nebude klasická kaplička s přístrojovými ukazateli. Nahradí ji volně stojící displej.

Stejně tak jakoby volně v prostoru je umístěn velký displej multimediálního systému. Pod ním je však jakási opěrka na ruku, která bude jednotlivé funkce obsluhovat.

Radek Pecák