Ve dvou verzích představí v Ženevě na svém výstavním stánku firma ABT - tradiční úpravce vozů koncernu Volkswagen, model Transporter s elektrickým pohonem.

To proto, že do útrob automobilu zabuduje buď jeden nebo dva bateriové moduly. Zatímco automobil s kapacitou baterie 37,3 kWh dokáže na jedno nabití (podle měřícího cyklu NEDC) dojet 208 kilometrů, vůz osazený baterií s 74,6 kWh má akční rádius kolem 400 kilometrů.

Doba dobíjení se pochopitelně liší. S menší baterií se řidič u rychlodobíjecí stanice při dobíjení do 80 procent zdrží 50 minut, s tou větší 98 minut.

Obě verze má pohánět elektromotor s výkonem 82 kW (111 koní) a točivým momentem 200 Nm.

Od běžných Transporterů se spalovacími motory se elektrická verze díky práci specialistů ABT bude odlišovat i po vizuální stránce. Konkrétně byly změněny oba nárazníky, na prazích jsou instalovány nástavce a nad zadním oknem se objevil spojler.

To, společně se snížením světlé výšky pomocí jiných pružin, má o něco zlepšit i koeficient aerodynamického odporu vzduchu.

Cena zatím zveřejněna nebyla, ale neměla by se příliš odlišovat od již nabízeného modelu e-Caravelle Taxi, se kterým sdílí technická řešení.