Mladoboleslavská Škoda už letos začne prodávat elektromobil. Citigo E ovšem bude pouze po designové stránce lehce upravený Volkswagen e-Up. Prvním vlastním vozem poháněným energií z baterií se tak příští rok stane crossover s dosud neznámým jménem.

Designové oddělení automobilky Škoda zveřejnilo první dvě skici studie Vision iV, kterou chce značka prezentovat na ženevském autosalonu v sousedství dalších novinek (Scala a Kamiq). Je z nich patrné, že půjde o čtyřdveřový crossover s karosérií ve stylu kupé.

Zajímavým designovým řešením je světelná lišta procházející přes masku chladiče a spojující oba hlavní světlomety. Vzadu pak zaujme například červeně podsvícený nápis Škoda na prostřední části víka zavazadlového prostoru.

Zajímavým detailem jsou kamery na boku vozu, které nahrazují vnější zpětná zrcátka. Jsou zasazeny v držáku s tvarem žraločí ploutve.

Celková silueta vozu vypadá velmi sportovně, což dotváří i agresivně pojatý přední nárazník nebo zadní spojler a difuzor.

Podle zdrojů z automobilky se jedná o další evoluční krok původní studie Vision E, kterou automobilka představila již před dvěma lety. Tehdy se jednalo o téměř 4,7 metrů dlouhý vůz, který poháněla dvojice elektromotorů s výkonem 225 kW.

Nyní bychom se mohli dočkat zpřesnění rozměrů a výkonových parametrů. Každopádně je jisté, že elektromobil bude postavený na platformě Volkswagenu MEB a bude v sobě ukrývat baterii zajišťující dojezd až 500 kilometrů.

Novinku budeme osobně zkoumat přímo na stánku Škody v areálu výstaviště Palexpo již 5. března.

Radek Pecák