Nejméně 2 094 900 Kč budou muset zaplatit tuzemským dealerům Audi zájemci o novinku e-tron. Tento první elektromobil v nabídce značky se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku by měl zaujmout třeba možností rychlého nabíjení výkonem až 150 kW. To zatím žádný konkurent neumí.

Značka již zveřejnila i přesné hodnoty dojezdu tohoto vozu. Jelikož spotřeba podle nového emisního homologačního cyklu činí 22,5-26,2 kWh na 100 kilometrů, je dojezd v rozmezí 359 - 417 kilometrů.

Maximálně umí jet Audi e-tron rychlostí 200 kilometrů v hodině, zrychlení z nuly na sto nastane během 5,7 sekundy.

V základní výbavě jsou zahrnuta devatenáctipalcová kola z lehkých slitin, dvouzónová klimatizace, navigace, hudební systém s deseti reproduktory, přední a zadní parkovací senzory, adaptivní pneumatický podvozek, LED světlomety vpředu i vzadu, digitální přístrojový štít, tempomat a multifunkční kožený volant.

Na celý automobil se vztahuje čtyřletá záruka, na baterii osmiletá. Navíc Audi přidává i pětiletý servisní balíček.

Za příplatek (v tomto případě 37 tisíc Kč) lze nahradit klasická vnější zpětná zrcátka kamerami, vůz může mít také tažné zařízení, hudební systém Bang&Olufsen, head-up displej, kožené sedačky s vyhříváním a odvětráváním, čtyřzónovou klimatizaci, systém automatického parkování a mnoho dalších prvků.

První vozy pro zákazníky se v České republice objeví již za několik týdnů.

Radek Pecák