Elektrická verze Volkswagenu Golf zvítězila v hlasování fleetových manažerů v prestižní anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU, jejímž mediálním partnerem byl i server autonaelektrinu.cz.

Odborné časopisy Business Car a Flotila uspořádaly již pošesté anketu FLEET DERBY – FLOTILA ROKU o nejlepší flotilové automobily. O pořadí v jednotlivých kategoriích rozhoduje internetové hlasování, absolutní pořadí sestavuje 34členná odborná porota, kterou tvoří zkušení flotiloví manažeři, ředitelé a majitelé firem.
Elektrická mobilita začíná být významným tématem pro provozovatele vozových parků. V anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU se proto rozhodovalo také o držiteli titulu „Flotilové elektroauto roku 2019“, jímž se stal s velkým bodovým náskokem Volkswagen e-Golf. Elektricky poháněný Golf zaujal porotce především vyspělými multimediálními technologiemi, ergonomicky řešeným interiérem a dlouhým dojezdem na jedno nabití.
„Z úspěchu máme velkou radost, protože se jedná o výsledek hlasování odborníků, kteří automobily hodnotí z hlediska přísných požadavků provozovatelů vozových parků,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Všechny naše modely nabízejí nejen mimořádně vyspělou techniku, bezpečnost, komfort, spolehlivost a praktičnost, ale také nízké provozní a servisní náklady. A na stejných základech stojí i naše nabídka v nové oblasti elektrické mobility, což dokazuje prvenství e-Golfu v této kategorii.“