Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem, která se začne prodávat ve druhém pololetí letošního roku, bude mít jízdní parametry jako právě představený modernizovaný Volkswagen Passat GTE.

Portálu Autonaelektřinu.cz to potvrdil vysoce postavený manažer mladoboleslavské automobilky. To znamená, že při plné dobité baterii bude možné v elektrickém módu vozu dojet do vzdálenosti 70 kilometrů. To je ovšem údaj podle staršího homologačního cyklu NEDC. Při měření podle přísnější metodiky WLTP to bude 55 kilometrů.

V útrobách automobilu se bude skrývat baterie s kapacitou 13 kWh. Dobíjet ji bude možno z klasické domácí zásuvky šest a čtvrt hodiny, případně z wallboxu. Ve vozidle bude vestavěná nabíječka s výkonem 3,6 kW. Díky tomu se pak doba nabíjení zkrátí na čtyři hodiny.

Dalšími součástmi pohonného ústrojí se stane zážehová "čtrnáctistovka" sama o sobě disponující výkonem 115 kW (156 koňských) sil a elektromotor s výkonem 85 kW (115 koní). Dohromady poskytují využitelný maximální výkon 160 kW (218 koní). Točivý moment se na kola bude přenášet prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky DQ 400E, která byla vyvinuta speciálně pro hybridní automobily koncernu Volkswagen.

Řidič bude mít k dispozici možnost volby ze tří jízdních módů. První z nich je čistě elektrický, druhý sportovní umožňující maximálně využívat potenciál obou motorů a třetí hybridní.

V něm si pak ještě půjde volit, zda si řidič přeje udržovat baterii na současném stavu nabití, nebo zda je ji možno vybíjet až do maximální možné úrovně, nebo ji naopak pomocí spalovacího motoru nabíjet.

Radek Pecák