Volkswagen Brouk v šedesátých letech zejména v Kalifornii velmi často předělávali na plážové vozítko pro jízdu v písečných dunách. Nyní by mohla přijít na trh reinkarnace takovýchto bugin...

Na svém stánku na autosalonu v Ženevě hodlá největší evropská automobilka Volkswagen ukázat koncept vozu s karosérií typu buggy. Nebude mít ovšem spalovací motor, nýbrž elektrický pohon.

Zatím se veškeré oficiální informace omezily na jednu skicu a několik vět o designu.  "Chceme ukázat, jak může vypadat moderní, netradiční interpretace klasiky a současně to, že i elektromobilita může přinášet výrazné emoce," prohlásil šéfdesignér značky Volkswagen Klaus Bischoff.

Každopádně se jedná o líbivé vozidlo. Karosérie se obejde bez dveří, vysoce prohnuté blatníky evokují původního "brouka", stejně jako kulatá světla. Dojem vozidla, které se v terénu nezalekne ničeho, podtrhují obří kola.

Je ale málo pravděpodobné, že by se takovýto vůz dostal někdy do sériové výroby. Spíše jeho prostřednictvím chce Volkswagen demonstrovat možnosti, které přináší jeho speciální platforma pro elektromobily řady I.D. Například i motor vzadu a pohon zadních kol...

Více se ovšem dozvíme až při premiéře, která se odehraje 5. března v 10 hodin dopoledne během tiskové konference Volkswagenu.

Radek Pecák