Ford se rozhodl maximálně urychlit práce na svých budoucích elektrických automobilech. Až dosud totiž značka s modrým oválem ve znaku v tomto směru trošku zaostávala za konkurencí. Elektrický focus nabízený výhradně za ocenánem moc velkou díru do světa neudělal.

Tradiční americký výrobce oznámil, že ještě letos představí svoji novinku - elektrický crossover s designem vycházejícím z kultovního modelu, což není nic jiného než model Mustang.

Do výroby by se pak měl vůz dostat během příštího roku. O technických parametrech se tohoto zatím moc neví. Již dříve se ale představitelé Fordu nechali slyšet, že dojezd musí být nejméně tři sta mil, tedy více než 480 kilometrů. To je opravdu solidní údaj. Například jeden z hlavních konkurentů, což je Tesla Model X, má akční rádius 295 mil.

Ford rovněž nyní pracuje na elektrické verzi svého nejdůležitějšího modelu. Elektromobil na bázi pick-upu F 150 je ovšem teprve v první fázi vývojových prací. Znamená to, že produkční verze by se zákazníci mohli dočkat nejdříve za tři roky.

Současně s vývojem aut připravuje Ford i komfortní způsob dobíjení pro zákazníky. Spoléhat se totiž na dobíjení pomocí nabíječky převážené v kufru vozu totiž není podle viceprezidenta pro elektrické a autonomní vozy Sherifa Marakbyho dostatečně dobré.

Právě na tom, aby se elektromobily staly pro zákazníky více "sexy" chce nyní Ford hodně pracovat.