Automobilka Hyundai se rozhodla po třech letech zmodernizovat model Ioniq. Zatím ovšem představila vzhled pouze hybridní a plug-in hybridní verze.

Korejská značka nyní zveřejnila pouze fotografie dokumentující proměny exteriéru a interiéru a uvedla několik informací o inovované výbavě.

Jak je při faceliftu obvyklé, v porovnání s dosavadními verzemi mají obě varianty vozu změněnou přední masku a také oba nárazníky. Uvnitř přibyl větší displej multimediálního systému. Novinkou je rovněž možnost přepnutí i hybridní verze do čistě elektrického režimu.

Současně bude možné v obou automobilech (podobně jako je tomu v plně elektrickém Ioniqu) páčkami u volantu upravovat míru rekuperace. Navíc ale auto díky informacím od kamery a senzorů umí samo reagovat na dopravní situaci a nastavuje míru rekuperačního brzdění.

Přibyla také slušná porce bezpečnostních elektronických asistenčních systémů, včetně autonomního brzdění, udržování vozu v příslušném jízdním pruhu a sledování únavy řidiče.

Zatím není nic známo, zda se změnily parametry pohonného ústrojí nebo kapacita baterií plug-in hybridní verze. Utajována je rovněž nová podoba plně elektrického Ioniqu.

U něho však s pravděpodobností hraničící s jistotou dojde ke zvýšení kapacity baterie, a tedy i dojezdu na jedno nabití. Přesné informace chce značka poskytnout později. Kde bude mít faceliftovaný Ionic Electric premiéru je ovšem nejisté. Na autosalonu v Ženevě, který by se jako vhodné místo nabízel, totiž Hyundai letos zastoupena nebude.

Radek Pecák