V USA se objevilo několik případů, kdy majitelé tradičních velkých pick-upů zablokovali parkovací místa u dobíjecích stanic Tesla...

Dokonce už i speciální pojem ICEing se začal používat pro možná trošku nepochopitelné chování majitelů aut se spalovacími motory (zkratka ICE totiž znamená právě Internal Combustion Engine - motor s vnitřním spalováním). Na problematiku upozornila před pár dny některá specializovaná média - například portál Electrec.co.

Podle nich nemůže jít o náhodné jednání, když někdo z neznalosti nebo z pohodlnosti zaparkuje na místě určeném pro elektromobily. Na parkovišti, kde pick-upy blokují přístup k dobíjecím stojanům, totiž obvykle bývá ještě řada jiných volných míst.

Takové případy se objevily na řadě parkovišť v různých státech USA. Konkrétně například v Severní Karolíně, Texasu, Tennessee, Arizoně, na Floridě i v Kalifornii.

Příznivci ICEingu vymysleli i další typ nepříjemnosti pro majitele elektromobilů, zejména těch s logem Tesla. Pokud už totiž někdo dojede až ke stojanu a dobíjí, majitel pick-upu zaparkuje před ním a brání mu v odjezdu. Děje se to zpravidla ve frekventovaných časech, kdy se hodně cestuje a nabíjí.

Policie se údajně zatím těmito případy příliš nezabývá, i když oprávnění k zásahu rozhodně má.