Přestože zatím v České republice neexistuje žádná smysluplnější a koncepčnější forma podpory elektromobility, Renault svého rozhodnutí začít prodávat svá elektrická auta na českém trhu rozhodně nelituje. Pro Autonaelektřinu.cz to uvedl generální ředitel českého zastoupení francouzské automobilky Zdeněk Grunt.

"Naši dealeři se vesměs shodují v tom, že už bylo na čase mít taková auta v nabídce," uvedl. Modelové portfolio "čistě" elektrických vozů s logem Renaultu se ale zatím podle Grunnta rozšiřovat nebude. Pro nejbližší období zůstaneme v kategorii osobních vozů u stávajících modelů Twizy, Zoe a Kangoo.ZE. "Chystáme však hybridní verze řady našich klasických vozů," dodal.

Zoe se příští rok dočká nové generace. I na český trh by se podle Grunta měla dostat ještě před koncem roku 2019.

Uvažuje se také o tom, že by se v České republice začala prodávat velká dodávka Master s elektrickým pohonem.

Naopak Dacia zatím zůstane u konvenčních typů pohonu. "Už takhle je pro zákazníky této značky docela problém, že kvůli emisním předpisům Evropské Unie jim musíme nabízet nové typy motorů," říká Grunt. Je podle něho docela paradoxní, že dva ze tří motorů, které se nyní montují pod kapotu modelů Dacia, jsou současně i v novém Mercedesu A.

Radek Pecák