Celkem 1300 nabíječek hodlá instalovat německá automobilka Opel ve městě Rüsselsheim. Právě tam má sídlo a vyrábí velkou část svých modelů.

Tento obrovský počet zajistí, že jeden nabíjecí stojan bude připadat na 72 obyvatel, což při přepočtu na počet lidí žijících na tomto území zajistí nejhustší síť dobíjecí infrastruktury nejen v Německu, ale v celé Evropské unii. Pro zajímavost, dosud se za německý vzor v tomto směru udával Hamburk, který má dobíjecích stanic skoro 800, ale je také výrazně lidnatější -žije v něm 1,8 miliionu lidí, zatímco v Rüsselsheimu přibližně 65 000.

Rozmisťování stanic podle projektu, na kterém se podílí kromě Opelu také město a univerzita RheinMain, by mělo být dokončeno do roku 2020. Opel vše nemusí zajistit ze svých zdrojů, na tento záměr byla vyčleněna dotace téměř 13 milionů eur.

Stanice budou rozmístěny v obytných zónách města, dále v areálu univerzity, v automobilce a rovněž na parkovištích hyper a supermarketů a u zdravotnických zařízení.

Projekt počítá také s instalováním bateriových systémů pro ukládání energie.

Opel v současnosti prodává na některých trzích v Evropské unii model Ampera-e. Ten však vyvinul americký koncern General Motors, jehož součástí již Opel není, a proto se vůz brzy přestane nabízet. Naopak Opel nabídne nové typy elektromobilů vyvinuté společně s experty francouzského koncernu PSA. Právě ten je nyní novým majitelem tradiční německé značky.

Prvním "čistě" elektrickým modelem Opelu nové generace se stane varianta nové generace městského hatchbacku Corsa.

Radek Pecák