Je to stěží uvěřitelné, ale teprve v letošním prosinci se podařilo zahustit českou síť rychlodobíjecích stanic tak, aby zahrnovala všechna krajská města.

Od minulého týdne je k dispozici provozovatelům elektromobilů nová rychlodobíjecí stanice v Českých Budějovicích, což bylo poslední krajské město, kde možnost rychlého dobíjení elektrických vozidel chyběla.

Lidé, kteří s elektrickým autem zavítali do tohoto regionu doposud, se museli spokojit s jediným stojanem poskytující dobíjení výkonem alespoň 50 kW. Ten se nacházel v Písku. Směrem na jih už žádný další nebyl.

Nová rychlodobíjecí stanice vznikla v areálu hypermarketu Globus v Českých Budějovicích. Jedná se o společný projekt obchodní společnosti a energetické firmy E.ON. Počítá se s tím, že dobíjet zde budou lidé během nákupu nebo občerstvení.

Globus chce do budoucna poskytnout návštěvníkům všech svých hypermarketů možnost rychlého dobíjení,. Včetně té českobudějovické je nyní v provozu již pět. První rok je bude možno využívat bezplatně, poté se má přejít na kreditový způsob platby.

E.On v současnosti v Česku provozuje dvacet dobíjecích stanic. Příští rok má v plánu vybudovat další.