V Rijádu v Saudské Arábii odstartuje tento víkend nový ročník šampionátu elektrických formulí. Zásadní novinkou je to, že piloti už nebudou přesedat z jednoho monopostu do druhého, energie v bateriích jim musí vystačit na celý závod.

Podle výsledků testů jsou letos hlavními favority na vítězství tovární týmy značek BMW a Audi. Audi přitom obhajuje loňský titul.

Další změnou oproti pravidlům z minulosti je zavedení takzvaného Attack módu. Ten sice umožní pilotovi krátkodobě navýšit výkon motoru ze standardních 272 koňských sil až na 306, ale současně bude muset ve stanovených zatáčkách opustit ideální závodní stopu. Každý pilot to bude muset využít v průběhu závodu minimálně jednou.

Jezdecké pole opět obohatily další osobnosti známé ze světa Formule 1. Jednou z hvězd bude určitě bývalý jezdec Ferrari Felipe Massa. Soupeřit s ním bude například Jean-Eric Vergne, Sebastian Buemi, Pascal Wehrlein, Stoffel Vandoorne nebo Nelson Piquet Junior.

Jediný závod během letošního roku se odjede právě na novém okruhu v Rijádu, v lednu se pak seriál přesune do Marakéše a následně jsou na programu závody v Jižní a Střední Americ. Než se nových elektrických formulí dočkají evropští diváci, zavítají jezdci do Asie.

Pro české fanoušky bude nejbližším závodem ten, který se pojede 25. května v Berlíně. O čtrnáct dní dříve se uskuteční závod na slavné trati v Monaku.