Dva renomované motoristické časopisy vyhlásily Volkswagen ID.R. Pikes Peak nejlepším závodním automobilem roku 2018.

Díky tomu, že jako první v historii dokázal stlačit čas dosažený na bezmála dvacetikilometrové trati na slavný Pikes Peak pod hranici osmi sekund a současně porazil všechny automobily poháněné spalovacími motory, získal elektrický speciál německé automobilky označení Nejlepší závodní vůz roku. Shodly se na tom jak německý časopis Auto Bild Motorsport, tak časopis BBC Top Gear.

Nový rekord na trati má nyní hodnotu 7 minut 57 sekund a 118 tisícin. Původní rekord byl o celých šestnáct sekund horší. Za volantem seděl francouzský pilot Romain Dumas.

Hodnocení tohoto vozu ze strany časopisů nešetří superlativy. Například AutoBild Motorsport napsal: "Je nejrychlejším závodním vozem do vrchu, který kdy byl vyroben a je zároveň novým milníkem techniky". BBC Top Gear si všiml i zajímavého aspektu: "Elektrický pohon vzdoruje nedostatku kyslíku a poskytuje okamžitý maximální točivý moment, který je nezbytný pro zrychlení na úrovni teleportace."

Volkswagen ID.R je sice závodním speciálem, ovšem značka ho také řadí do rodiny I.D., což je samostatná řada elektromobilů, které Volkswagen začne uvádět na trh během příštího roku.

Automobil je nyní až do konce týdne vystaven v expozici Volkswagenu na největší evropské výstavě sportovních automobilů Essen Motor Show.