Ačkoli jsou elektromobily konstrukčně méně náročně na díly než vozy se spalovacím motorem, ani jim se nevyhýbají poruchy. Americká organizace Consumer Reports sestavila žebříček pěti nejméně spolehlivých elektromobilů.

Obecně největší problémy se u elektromobilů objevují v oblasti elektroniky, která je ale ve všech moderních vozech stále složitější, a pak také v oblasti podvozku. Těžké baterie totiž kladou větší nároky na nápravy a další podvozkové díly. Consumer Reports vychází ve svých údajích ze zkušenosti amerických zákazníků.

5. Tesla S
Vlajková loď značky Tesla sice loni bodovala na opačném konci tabulky, tedy mezi nejspolehlivějšími vozy, letos se ale propadla. Důvodem jsou právě problémy s nápravami a elektronikou, bohužel také s pohonným ústrojím.

4. Chevrolet Volt
Zatímco třeba Toyota Prius plug-in hybrid se umístila v hodnocení spolehlivosti velmi vysoko se spolehlivostí 91 %, plug-in hybridní Chevrolet Volt naopak patří k nejhorším se skóre 32 %. V posledních letech měl problémy s pohonným systémem, elektrickým systémem a elektronikou v kabině.

3. Ford Focus Electric
Samotný Ford Focus má problém, na chvostě hodnocení spolehlivosti se v USA pohybuje už šest let v řadě. Problémy jsou s převodovkou, motorem i elektronikou. Elektrická verze má sice méně problematických částí, ale ani tu američtí spotřebitelé nehodnotí kladně.

2. Honda Clarity
Revoluční model Hondy, který se vyrábí jako elektromobil, plug-in hybrid i ve verzi s palivovými články, se ukázal jako velmi nespolehlivý. Majitelé hlásí problémy se snímačem teploty v kabině, klíčem i kontrolkami, které se rozsvěcí a zhasínají, jak se jim zachce.

1. Tesla X
Vůz s nahoru výklopnými dveřmi sice patří mezi ikony rozvoje elektromobilů, z hlediska spolehlivosti byl ale spotřebiteli vyhodnocen jako nejhorší. I v žebříčku všech vozů bez ohledu na jejich pohon mu patří předposlední příčka se skóre 13 %. Horší byl jen pick-up RAM 1500. Uživatelé Tesly X hlásí problémy s elektronikou kabiny, klimatizací i karosérií.