Až do konce týdne bude na výstavišti v Praze-Letňanech přístupný veletrh e-Salon, který představuje novinky v oblasti elektromobility.

Hybridy, elektromobily i vůz na palivový článek si budou moci prohlédnout návštěvníci, kteří od pátku do neděle přijdou do areálu letňanského výstaviště. Kromě toho i výrobky potřebné pro elektromobilní infrastrukturu, včetně v české premiéře ukazované rychlodobíjecí stanice Siemens s výkonem 150 kW. Ta dokáže kompatibilnímu elektromobilu během 10 minut dodat energii na ujetí dalších 100 kilometrů.

Největšímu zájmu se pravděpodobně budou těšit elektromobily s již opravdu zajímavým dojezdem. Těmi jsou v současnosti Hyundai Kona, Jaguar I-Pace a v Česku poprvé prezentované Audi e-tron. Výstavní prostory dále zaplní řada užitkových elektrických vozidel, elektrická jízdná kola, motocykly a skútry.

Zajímavostí pak budou elektrické letadlo a vírník Autogyro, který může jezdit i po zemi a pro jízdu po pozemních komunikacích (rychlostí až 40 km/hod) využívá buď čistě elektrický, případně hybridní pohon.

Pořadatelé připravili možnost testování různých elektrických a hybridních vozů, mezi doprovodný program bude patřit také dětské hřiště, ukázky Besipu. Hlavní město ukáže koncept chytrého města Prague 2030.

Veletrh je otevřen pro běžné návštěvníky v době od 10 do 18 hodin. Ve čtvrtek je přístupný pouze odborníkům, od pátku do neděle pak i laické veřejnosti. V předprodeji stojí klasická vstupenka sto padesát korun, na místě u poklady se bude prodávat o padesát korun dráže.

Radek Pecák